Kobiety są dziś niezwykle aktywne i ambitne. Odnoszą sukcesy w życiu zawodowym, realizują się w życiu osobistym, potrzebują jednak poczucia bezpieczeństwa. Natura uczyniła je wprawdzie drobniejszymi i słabszymi, co nie oznacza, że są skazane na strach przed niebezpieczeństwem. Lęki nie mogą decydować o tym, jak będziemy żyć. Na tym polega wolność. Trzeba poczuć się na tyle pewnym siebie, by odważyć się na wszystko. Niech granice wyznacza tylko wyobraźnia i rozsądek.

W alegorycznej opowiastce Mały Książę Antoine’a de Saint-Exupéry’ego okazało się, że kolce róży w momencie ataku na niewiele się zdadzą, a szklany klosz czy klatka po prostu ograniczają. Może więc warto przećwiczyć, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Oczywiście, nie można myśleć o najgorszym, ale trzeba być przygotowanym na różne scenariusze. A już na pewno warto poznać słabe i mocne strony swojego organizmu, by szybko i racjonalnie ocenić niebezpieczną sytuację, wiedzieć, co należy zrobić, a przede wszystkim poznać klika podstawowych technik. To tak jak z makijażem. Proste sztuczki dodają urody, eksponując to, co w nas najpiękniejsze.

Kurs samoobrony dla pań to cykl zajęć, pozwalających wypracować nawyki obronne, opanować ciosy, kopnięcia, dźwignie, a także umożliwiających poznanie słabych punktów na ciele napastnika. Szkolenie nie tylko doda uczestniczkom pewności siebie, ale także nauczy je, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, jak zachować się w czasie ataku, jaką przyjąć postawę, by sprawnie unieszkodliwić przeciwnika, także uzbrojonego. Zajęcia pomogą im zbudować pewność siebie, która pomoże im spełniać marzenia, ale i zaopiekować się najbliższymi.

W naszej ofercie znajdują się zarówno treningi indywidualne, jak i grupowe. Zapraszamy panie niezależnie od wieku i warunków fizycznych. Dla pań aktywnych fizycznie będzie to jak nauka makijażu, dla pozostałych, być może, początek systematycznej pracy nad kondycją. Różnice nie są przeszkodą. Zajęcia prowadzi doskonale przygotowany trener, Tomasz Boral, dostosowujący techniki ruchu i walki do indywidualnych cech motorycznych oraz charakterologicznych uczestniczek oraz ich możliwości. Pobyt w USA oraz treningi doskonalące pod okiem mistrzów sztuk walki zapoznały go z niestandardowymi metodami. Jako entuzjasta życia i spuścizny Bruce’a Lee wie, że ważniejsze od postury i rozbudowanych mięśni są elastyczność, gibkość, a przede wszystkim spryt i wytrwałość. Z rozmaitych technik i stylów sztuk walki przygotuje odpowiedni, a przede wszystkim skuteczny koktajl, dostosowany do sposobu życia uczestniczek.

Tomasz Boral od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu samoobrony w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Częstochowie (5 września rusza kolejny cykl). Biorą w nich udział także kobiety pracujące jako kierowcy i motorniczy. Doświadczenia z poprzednich lat pokazują, że panie świetnie sobie radzą na treningach, a w wielu ćwiczeniach i technikach są nawet lepsze niż potężni mężczyźni. Silne męskie ramię jest nie do zastąpienia i dobrze, jeśli jest obok ktoś, na kogo można liczyć, ale trudno tylko na nim budować swoje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego warto pomyśleć o sobie.