Laureat Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku – Trener Roku 2018

Tomasz Boral Trenerem Roku 2018!

Wprawdzie plebiscyt „Dziennika Zachodniego” na Sportowca Roku 2018 zakończył się 8 stycznia o godzinie 22.00, ale ogłoszenie wyników nastąpiło 7 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Nagrody wręczyli marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, oraz wicemistrz olimpijski z Moskwy, doskonale znany zapaśnik, Andrzej Supron.

 

 

Podczas gali okazało się, że jedną z kategorii Trener Roku 2018 wygrał Tomasz Boral. Dla częstochowianina, właściciela Szkoły Walki BackFist, instruktora sztuk walki i trenera personalnego miniony rok był bardzo udany. Dość przypomnieć, że we wrześniu 2018 roku był on jednym z sześciu laureatów na najaktywniejszego społecznika w Częstochowie, a w październiku 2018 otwierał budynek swojej szkoły, spełniający najwyższe standardy, przyjazny dla wszystkich, którzy chcą dbać o zdrowie i kondycję.

Plebiscyt „Dziennika Zachodniego” trwał od 23 listopada 2018 roku do 8 stycznia, najpierw w powiatach, a następnie w województwie. Tomasz Boral wygrał etap powiatowy, a potem w finale wojewódzkim pokonał m.in. Łukasza Kabelisa-Szostakowskiego (instruktora kulturystyki i właściciela Centrum  Szkoleniowego Bodyshaping Academy z Katowic) oraz Ewę Sienkiewicz (trenerkę pływania pracującą w Międzyszkolnym Klubie Sportowym – Szkole Mistrzostwa Sportowego Victoria w Raciborzu).

Głosowania nie wygrywa się samemu. Plebiscyt świadczy o popularności w środowisku, wspierającym swojego kandydata. Wysłane SMS-y pokazują przecież zaangażowanie wielu osób – podopiecznych, kursantów, ich rodzin i znajomych. W jakiś sposób wynik poświadcza profesjonalizm i wiedzę trenera, ale chyba przede wszystkim pokazuje jego relacje z podopiecznymi i umiejętność nawiązania kontaktu z osobami w różnym wieku.

Nagrody przyznała też Kapituła Plebiscytu „Dziennika Zachodniego”. Tworzą ją przedstawiciele władz województwa, uczelni wyższych o profilu sportowym, towarzystw i związków sportowych oraz mediów. Zgodnie z ich werdyktem Sportowcem Roku 2018 została Justyna Święty-Ersetic. Wśród 50 nagrodzonych przez Kapitułę sportowców znalazły się także osoby niepełnosprawne.

Podczas gali wystąpiła Katarzyna Grzesiek, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, finalistka IV edycji Must Be the Music.