Martial Arts w walce z depresją

Sztuki walki w Częstochowie – kopnij depresję 😉

W Częstochowie dobiegły końca warsztaty prowadzone pod hasłem Trening Mentalny Martial Arts jako metoda wspomagająca proces leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi”. Warsztaty treningu mentalnego prowadzone były w ramach projektuPromocja Zdrowia Psychicznego i Zapobieganie Zaburzeniom Psychicznym realizowane w 2015 roku współfinansowanego z Środków Publicznych Województwa Śląskiego pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Były to pierwszy tego typu kurs zorganizowany w województwie śląskim.

 

Organizatorem zajęć z treningu mentalnego martial arts było Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist w Częstochowie. Pomysłodawcą tego innowacyjnego kursu jest wieloletni trener sztuk walki oraz Prezes Stowarzyszenia Backfist Tomasz Boral, który jak sam podkreśla „Po raz pierwszy użyłem sztuk walki nie do walki i konfrontacji w ringu, ale do celów rehabilitacji osób chorych”. Zajęcia prowadzone były w przychodni w Centrum Zdrowia Psychicznego Egomedica w Częstochowie. W warsztatach martial arts brało udział 30 kursantów zmagających się  z depresją i zaburzeniami psychicznymi. Trener martial arts Tomasz Boral opracował specjalny program ćwiczeń przeznaczony dla chorych oparty o trening mentalny wywodzący się ze sztuk walki. Trening skupiał się przede wszystkim na ćwiczeniach oddechowych oraz ćwiczeniach poprawiających motoryczność ruchową. Warsztaty treningu mentalnego wspomogły leczenie chorych, poprawiło się ich samopoczucie oraz zyskali pokłady pozytywnej energii do dalszego działania.

KLIKNIJ PONIŻSZY OBRAZEK ABY ZOBACZYĆ SCANY ESEJÓW

podziekowania

Sztuki walki Częstochowa Tomasz Boral – nowatorska metoda walki z depresją!

Składam wyjątkowe podziękowanie wszystkim uczestnikom warsztatów treningu mentalnego za zaufanie, zaangażowanie, oraz wkład pracy jaki wnieśli w ciężką pracę na drodze do jedności ciała z umysłem. Czuję się zaszczycony, że miałem przyjemność poznać tak wartościowe i wrażliwe istoty. Kontakt z Wami inspiruje mnie do kształtowania własnej osobowości oraz nieustannego doskonalenia wiedzy trenerskiej, a największą nagrodą dla mnie jest Wasz uśmiech. Dziękuję serdecznie za współpracę koordynator projektu medycznego Pani dr Magdalenie Jakubowskiej-Niewmierzyckiej oraz Pani Kasi Bigosińskiej za opiekę nad dokumentacją i prawidłowością przebiegu warsztatów Treningu Mentalnego Martial Arts.

Ze sportowymi pozdrowieniami trener personalny fitness – Tomasz Boral

MATERIAŁ W TVS.PL

KLIKNIJ I ZOBACZ

About Author