Umiejętności sztuk walki potwierdzone w Częstochowie

W Szkole Walki „Backfist” 19 kwietnia 2017 roku odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe i uczniowskie, organizowany pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Rozpoczęło się punktualnie o 17.30 w sali gimnastycznej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego przy ul. Łukasińskiego 40. Do egzaminu przystąpiło wiele osób, kobiet i mężczyzn, dorosłych, młodzieży i dzieci. Duże zainteresowanie cieszy, ponieważ świadczy o wzrastającej popularności sztuk walki w naszym mieście.

Egzamin na stopnie w kickboxingu 2017

Egzamin na stopnie w kickboxingu 2017

Egzamin przeprowadził trener i egzaminator PZKB, Tomasz Boral. Uczestnicy musieli zaliczyć w zależności od poziomu zaawansowania test sprawnościowy, test techniczny oraz sparing zadaniowy. Uczestnicy zajęć podeszli do egzaminu z pełnym zaangażowaniem i dali z siebie wszystko. Walczyli o pasy, ale przede wszystkim sprawdzali poziom swojej sprawności fizycznej. Bo sztuki walki to przecież doskonały trening ogólnorozwojowy.

Wśród zdających kilkoro zasługuje na szczególne uznanie, choć gratulacje należą się wszystkim. Z grupy najmłodszej to Weronika Szewczyk i Mikołaj Bednarz, bardzo zdolni i ambitni, którzy właśnie potwierdzili siódmy stopień wyszkolenia. Miło było popatrzeć na ich sprawność fizyczną oraz umiejętności prezentowane w walce. Wśród dorosłych szczególnie wyróżnili się Mariusz Markowski, Mariusz Wręczycki oraz Piotr Purgal, zdający na wyższe stopnie szkoleniowe w kickboxingu.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 24 maja br.