Prezydent Miasta Częstochowy wyróżnił Tomasza Borala

Tegoroczna Gala Ekonomii Społecznej odbyła się 14 września 2018 roku w Filharmonii Częstochowskiej. Od kilku lat Urząd Miasta w porozumieniu z Radą Miasta przyznaje nagrody najaktywniejszym społecznikom, osobom fizycznym oraz podmiotom prawnym. W tym roku Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, wyróżnił sześć osób i cztery organizacje.

trener personalny częstochowa

Jednym z laureatów jest Tomasz Boral, prezes Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki. Jego działalność nie ogranicza się tylko do prowadzenia treningów, nauki chwytów i uderzeń, ale obejmuje też pomoc mentalną i kształtowanie pewności siebie. Zajmuje się on również promowaniem zdrowego i aktywnego stylu życiu. Prowadzone przez niego warsztaty i szkolenia pozwalają mieszkańcom poczuć się bezpiecznie oraz uwierzyć w siebie. W ubiegłym roku Stowarzyszenie zorganizowało zajęcia samoobrony dla kobiet w ramach koordynowanej przez Urząd Miasta Akcji przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.

Podczas warsztatów panie mogły się przekonać, że samoobrona jest tym łatwiejsza, im wyższa jest ich samoocena oraz wiedza o własnych możliwości psychofizycznych. Miała im w tym również pomóc nauka wybranych przez doświadczonego trenera technik pochodzących z rozmaitych sztuk walki. Tomasz Boral jest bowiem ich doskonałym znawcą oraz popularyzatorem. Preferowane przez niego style są niezwykle skuteczne, a przy tym bazują na codziennych zachowaniach. Już choćby z tego powodu zdają się niemal intuicyjne, jeśli wypracujemy w sobie odpowiednie nawyki. Spotkania okazały się więc doskonałą formą podnoszenia bezpieczeństwa kobiet i przeciwdziałania przemocy poprzez edukowanie najsłabszych oraz zagrożonych.

Najlepsi społecznicy otrzymali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy, przewodniczącego Rady Miasta, Zdzisława Wolskiego oraz Małgorzaty Iżyńskiej, radnej miejskiej. Nie były to jedyne wyróżnienia tego wieczoru. Grażynie Klamek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, wręczono Złotą Honorową Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Po raz pierwszy przyznano też Nagrodę Równości im. Mieczysławy Biegańskiej. Otrzymała ją doktor Edyta Widawska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tym samym w Roku Kobiet przypomniano żonę Władysław Biegańskiego, częstochowskiego lekarza-społecznika. Uroczystość zakończyła się pokazem spektaklu Nie chcę więcej w reżyserii Włodzimierza Kucy w wykonaniu Częstochowskiego Teatru Tańca.

About Author