Kolejny rok treningu za nami

Podsumowanie Roku Szkoleniowego w Szkole Walki „Backfist” odbyło się 28 czerwca 2017 w sali gimnastycznej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego przy ul. Limanowskiego 40. Zaczęło się punktualnie o 18.00. Jak co roku był to trening otwarty dla wszystkich. Każdy sympatyk sztuk walki mógł zobaczyć, co dają wytrwałe ćwiczenia pod okiem profesjonalisty. Dla uczniów szkoły to święto, budujące wspólnotę i podtrzymujące więzi. Wtedy spotykają się przecież wszyscy, uczestnicy zajęć grupowych oraz indywidualnych.

Kolejny rok treningu za nami

Kolejny rok treningu za nami

Rozpoczęło się uroczystym treningiem, ostatnim w roku 2016/2017. Następny odbędzie się dopiero po wakacjach. To także moment wyróżnienia najlepszych. Wybiera oczywiście trener, Tomasz Boral, a pod uwagę bierze nie tylko sprawność i umiejętności. Wówczas młodsi, starsi albo po prostu początkujący nie mieliby szans na wyróżnienie, a w dniu otwarcia sezonu każdy jest potencjalnym zwycięzcą. Nagradzane są osoby najbardziej zaangażowane w treningi. Ważna jest więc frekwencja (ujawniająca przecież wytrwałość i systematyczność), wkład pracy oraz postępy. Przez cały rok trener obserwuje każdego na zajęciach, bez względu na formę treningu (indywidualny czy grupowy).

W tym sezonie nagrodę otrzymał Piotr Purgal. Wyróżniono także: Marcina Radeckiego oraz 5-letniego Mikołaja Kozaka, który stał się w ten sposób wzorem dla wielu dorosłych; ci w natłoku codziennych obowiązków często zapominają, że w budowaniu kondycji fizycznej liczy się systematyczność. Nagrodzeni otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki.